Aranżacja wnętrz to stworzenie przytulnej i funkcjonalnej przestrzeni z charakterem oraz całokształt prac związanych od rozmieszczenia instalacji elektrycznej po wybór dodatków. Aranżacja to także projekty ścian w budynku, oświetlenia, podwieszanych sufitów, układ podłóg i mebli oraz kolorystyka i wiele innych.

Strefa wejściowa – przedpokój/ hol.

W pomieszczeniu, gdzie witani są goście ważne jest odpowiednie oświetlenie i odpowiednia ilość miejsca. Strefa ta powinna być czysta i schludna oraz z małą ilością mebli, by nie sprawiała wrażenia graciarni. Najlepszym rozwiązaniem będzie szafa z wieszakami, lustro oraz półka na buty. Dobrym pomysłem jest także wybór innej posadzki niż w pozostałych pomieszczeniach, wyznaczając granice przedsionka.

Przestronne pomieszczenia.

Aby mieszkanie czy poszczególne pomieszczenia wydawały się bardziej przestronne, należy zrezygnować z dużych i masywnych mebli. Najlepiej jest zainwestować w meble modułowe, które są zarówno nowoczesne jak i funkcjonalne oraz pozwalają zaoszczędzić dużo miejsca, zyskując także większy komfort. Zobacz www.projektyannapa.pl.

Światło słoneczne.

Światło oraz wielkoformatowe okna sprawiają, że pomieszczenia są bardziej optymistycznie i wizualnie większe, a także wpływają na dobry nastrój mieszkańców. Polecane są lekkie i jasne zasłonki, które delikatnie przepuszczają promienie słoneczne.

Wybór kolorów.

W wyborze barw należy kierować się swoim zmysłem estetyki oraz funkcją malowanego pomieszczenia. Dla mniejszych wnętrz polecane są jasne i przyjemne kolory, które optycznie powiększają przestrzeń, do których można dodać mocne barwy np. w postaci poduszek czy dywanu. Natomiast do większych wnętrz można wybrać intensywne kolory w postaci butelkowej zieleni lub szafiru, które nadają szyku.

Akcentowanie wnętrz.

Akcentować przestrzenie można na dwa sposoby. Pierwszy z nich dotyczy kolorowego akcentu na jednej ścianie, pomagając w walce z monotonią. Natomiast drugim sposobem jest zakup wyrazistego mebla np. żółtego fotelu, sprawiając, że surowa przestrzeń zyska nową jakość i design.

Podczas aranżowania wnętrz należy pamiętać przede wszystkim o tym, by pomieszczenia były przede wszystkim funkcjonalne i przytulne, pozostawiając odpowiednią ilość wolnego miejsca oraz ergonomicznym ustawieniu mebli.