Cholesterol często jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, wchodzi w skład błon komórkowych czy witaminy D. Jednak zbyt wysoki jego może przynieść bardzo negatywne skutki dla całego organizmu. W tym momencie obniżanie cholesterolu, może być konieczne, jeśli chcemy uniknąć wszystkich negatywnych skutków, takich jak udar mózgu czy zawał serca.
Kluczem do zmniejszenia poziomu lipidów jest całkowita zmiana nawyków żywieniowych i zwiększenie aktywności fizycznej. W innym wypadku nawet przepisane przez lekarza leki mogą okazać niewystarczające i nadal nie będzie wiadomo, jak szybko i skutecznie obniżyć cholesterol.
Suplementacja preparatami roślinnymi np. wyciągiem z karczocha jest to na pewno mniej inwazyjny sposób niż leki i niesie za sobą mniej skutków ubocznych. Wspomagać się można także siemieniem lnianym albo nasionami babki płesznik, zawierającymi cenny dla zdrowia błonnik, który zmniejsza poziom cholesterolu we krwi.
W całej tej walce z cholesterolem warto spytać o pomoc dietetyka czy farmaceuty, którzy na pewno odpowiedzą nam na wszystkie nasze pytania i rozwieją nasze wątpliwości.