Kiedy cena za jeden zakład w dużym lotku to za dużo, możemy wziąć udział w mini lotku gdzie cena wynosi jedynie 1, 50 zł, a do wygrania jest nawet kilkaset tysięcy złotych.
Gra jest prosta, jedyne co musisz zrobić to z pośród 42 liczb skreślić 5 i czekając jakie liczby wylosuje maszyna losująca, musisz liczyć na swoje szczęście.
Jednak jeśli chcemy zagrać o większą stawkę, możemy wziąć udział w dodatkowej opcji czyli Super Szansie, gdzie wygrana może wzrosnąć do 2 000 000 zł. Kosztuje ona jedynie 2 zł. Super Szansa to siedmiocyfrowy numer z zakresu od 0000000 do 9999999.

 
Aby wygrać główną nagrodę należy trafić “piątkę”, czyli pięć liczb.
Wyniki mini lotto można obejrzeć codziennie o godzinie 21. 45 na stronie internetowej www. lotto. pl lub na antenie TVP Info.
Aby zwiększyć swoje szanse na wygraną możesz zagrać systemem, W grze systemowej typujesz więcej liczb od 6 do 12 spośród 42, a tym samym obstawiasz wszystkie możliwe pięcioliczbowe kombinacje.
Aby odebrać wygraną należy jedynie udać się do jednego z punktów lotto lub jeśli nagroda przekracza 2280 zł można ją odebrać w Oddziałach Totalizatora Sportowego.