Płyty OSB znacznie częściej były wykorzystywane w budownictwie oraz kojarzą się przede wszystkim z przeprowadzaniem remontów w przestrzeni publicznej. W dzisiejszych czasach jednak trochę się to zmieniło, ponieważ współczesne płyty OSB idealnie prezentują się we wnętrzach i z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako materiał do tworzenia mebli oraz elementów wystroju wnętrza. Trudno jest się temu dziwić, ponieważ płyta osb jest stosunkowo tania, łatwo jest ją poddać obróbce i może po prostu się podobać – wszystko zależy od indywidualnych upodobań oraz gustu. Warto również zauważyć, że w dzisiejszych czasach coraz chętniej interesujemy się meblami oraz elementami wykończenia, które jesteśmy w stanie wykonać własnoręcznie, a płyta OSB daje naprawde szerokie pole do popisu w tym zakresie. Sprawdź, jak wykorzystać płyty OSB we wnętrzach oraz czym kierować się podczas budowania z tego materiału.

Najważniejszymi zaletami każdej płyty osb jest jej niewysoka cena oraz odporność na wszelkiego rodzaju zniszczenia. Płyty OSB dodatkowo są bardzo łatwo dostępne oraz łatwo jest je poddać obróbce, nawet jeśli nie mamy zbyt wiele pojęcia na temat meblarstwa oraz wnętrzarstwa. Dodatkowo, samodzielnie wykonane elementy wnętrza znacząco zyskują dziś na wartości i potrafią nadać charakteru każdemu z wnętrz. Płyty OSB wykorzystywane są w różnych stylach – zarówno tych nowoczesnych, jak i tych nieco bardziej klasycznych.

Płyta OSB – hit nowoczesnej sypialni

W dzisiejszych czasach płyty OSB najczęściej możemy spotkać w sypialni. To bardzo praktyczne, tanie, a zarazem estetyczne rozwiązanie. Po pierwsze płyty OSB mogą służyć jako wysoki zagłówek do łóżka. To bardzo oryginalne oraz kreatywne zastosowanie. Płyta OSB bardzo przypomina drewno, a dodatkowo jej kolor idealnie pasuje do sypialnianego wnętrza. Umieszczenie płyty jako zagłówka może stanowczo ocieplić wnętrze, a sypialnia stanie się znacznie bardziej przytulna. Dodatkowo, na tego rodzaju zagłówku możemy umieścić wiele ozdób, jak lampki, czy obrazki. Z płyty OSB można wykonać również stoliki nocne. To tanie, a zarazem ciekawe meble, dzięki którym sypialnia nabierze niepowtarzalnego charakteru oraz kształtu. Płyta OSB pozostanie również aktualna oraz modna przez długie lata, więc jeśli zależy ci na praktycznym umeblowaniu sypialni na długi czas, skorzystaj z tego rozwiązania.

Płyta OSB sprawdza się również w łazience

Wyposażenie łazienki jest zawsze nie lada wyzwaniem, ponieważ wiele ludzi obawia się, że to co w niej umieszczą szybko może się zniszczyć pod wpływem wody i pary wodnej. Płyta OSB wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Po pierwsze to idealny pomysł na wykonanie blatu pod umywalką, warto jednak surową płytę zabezpieczyć wodoopornym, lakierem dla bezpieczeństwa. Płytą OSB można wykończyć również fronty szafek oraz umieścić ją na suficie. To idealny pomysł na stworzenie wnętrza w modnym, naturalnym, ekologicznym stylu za niewielkie pieniądze.