Jeśli jesteś właścicielem kosiarki i masz maszynę używaną do koszenia trawy, musisz być świadomy jej awarii. Jest to jedna z głównych przyczyn, które powodują awarię urządzenia.

Jeśli kosiarka ulegnie awarii, należy niezwłocznie udać się do warsztatu lub punktu naprawczego. Większość zakładów naprawczych pobiera dodatkowe opłaty, jeśli dzwonimy do nich w nietypowych godzinach.

Oto kilka wskazówek, jak uniknąć awarii kosiarki.

1) Sprawdź pasy kosiarki

Jeśli kosiarka nie działa, należy najpierw sprawdzić paski. Można to sprawdzić, włączając silnik, odczekać kilka minut i jeśli pasek się porusza, należy go wymienić. Jeśli nie wiesz, jak wymienić paski, możesz skorzystać z pomocy fachowca, który zrobi to za Ciebie.

2) Poszukaj przyczyny awarii kosiarki

To kolejny najważniejszy krok. Przed uruchomieniem kosiarki należy poszukać źródła awarii. Pozwoli to zaoszczędzić czas.

3) Wymień filtr paliwa

Jeśli kosiarka nadal nie działa, wymień filtr paliwa. Pomoże to oczyścić gaz i paliwo.

4) Sprawdź zbiornik paliwa

Sprawdź, jaki jest poziom paliwa w zbiorniku. Jeśli zbiornik jest pełny, oznacza to, że wystąpił problem z pompą paliwową. Jeśli zbiornik jest pusty, oznacza to problem z filtrem paliwa.

5) Sprawdź świece zapłonowe

Przed uruchomieniem kosiarki wymień świece zapłonowe. Świeca zapłonowa może ulec uszkodzeniu z powodu zbyt wysokiej temperatury.

6) Sprawdź tłumik

Sprawdź, czy tłumik nie jest pęknięty.

7) Sprawdź cewkę zapłonową

Jeśli używasz cewki zapłonowej, sprawdź ją. Pomoże to w wytworzeniu iskry pomiędzy powietrzem a mieszanką paliwową.

8) Sprawdź filtr powietrza

Sprawdź, czy filtr powietrza nie jest uszkodzony. Jeśli jest uszkodzony, lepiej go wymienić.

9) Sprawdź gaźnik

Jeśli gaźnik jest uszkodzony, może wystąpić problem z uruchomieniem silnika.

10) Wyczyść gaźnik

Do czyszczenia gaźnika użyj środka do czyszczenia gaźników.

Wnioski:

Oto kilka podstawowych wskazówek, jak uniknąć awarii kosiarki. Jeśli zastosujesz się do tych wskazówek, z pewnością zaoszczędzisz czas i pieniądze.