Salon to pomieszczenie, które pełni najważniejsze funkcje w naszych domach. Jest miejscem, w którym spędzamy czas z rodziną, odpoczywamy, a do tego to właśnie tam przyjmujemy wszystkich naszych gości. Salon jest przestrzenią, w której cała rodzina spędza najwięcej czasu, a do tego jest również pomieszczeniem, w którym stawia się na dobry wygląd, bo również jest wizytówką każdego z nas. Szukasz sposobu na stworzenie wygodnego i funkcjonalnego salonu? Postaw na narożnik, a na pewno nie pożałujesz.

Nowoczesny narożnik do salonu to wielofunkcyjny mebel, który daje bardzo szerokie pole do popisu w każdym domu. Za dnia jest wygodną kanapą przeznaczoną dla wypoczynku dla wszystkich domowników, w nocy może stać się pełnowymiarowym łóżkiem, a to dopiero początek zalet tego mebla.

Narożnik – 3 powody dla którego warto go mieć w salonie

  1. Narożnik w salonie to jeden z najbardziej funkcjonalnych mebli, ponieważ bez problemu potrafi dopasować się do każdego rodzaju powierzchni, wielkość nie ma tutaj znaczenia. Narożnik w salonie sprawdzi się zarówno w niewielkim mieszkaniu w bloku, jak i w przestronnym salonie w domu o wielkim metrażu. Dla tych mniejszych polecane są narożniki w kształcie litery L, dla dużych salonów polecamy narożniki w kształcie litery U, które można ustawić w centrum pomieszczenia.

  2. Narożnik w salonie to również mebel, który pozwala na wypoczynek zarówno za dnia, jak i w nocy. Duży narożnik pozwala na chwilę relaksu oraz odprężenia nawet kilku osobom w jednym czasie. W nocy zaś po rozłożeniu, w łatwy sposób można zamienić je w duże łóżko, na którym mogą wyspać się spokojnie dwie osoby dorosłe. Warto o tym pomyśleć, kiedy salon musi pełnić również funkcję sypialni w naszym domu.

  3. Narożnik w salonie jest również dodatkowym miejscem na przechowywanie. Większość z tego rodzaju mebli jest wyposażona w pojemnik na pościel – można do niego włożyć wiele więcej rzeczy niż tylko kołdra, czy poduszki.