Drewniane bramy garażowe są dość atrakcyjne i eleganckie. Wiele osób woli kupić drewniane drzwi zamiast zwykłych drzwi stalowych. Jednym z najważniejszych powodów jest to, że jest to dość opłacalne i daje bardzo kojące uczucie, gdy wchodzisz do domu.

Jednak jedną z rzeczy, która bardzo martwi ludzi, jest to, że drewno jest dość podatne na wilgoć. Ze względu na stały kontakt z deszczem, śniegiem i innymi substancjami chemicznymi ulega ono zanieczyszczeniu. Powoduje to, że powierzchnia drewna staje się brudna i skorodowana. Jeśli nie wyczyścimy jej prawidłowo, może to spowodować uszkodzenie farby bramy garażowej, a także zniszczenie mienia.

Istnieje kilka sposobów czyszczenia drewnianych drzwi garażowych, takich jak przy użyciu mydła i wody, czyszczenia parą, szlifowanie i itp. Ale najczęstszą metodą czyszczenia drewnianych drzwi jest użycie produktu chemicznego. Jest to dość toksyczne dla środowiska i może powodować poważne problemy zdrowotne.

Dlatego, aby uniknąć uszczerbku na zdrowiu, wymieniliśmy skuteczne metody, które pomogą Ci usunąć korozję z drewnianych drzwi.

Kroki usuwania rdzy z drewnianych drzwi garażowych

1. Po pierwsze, przygotuj wiadro wypełnione ciepłą wodą i dodaj do niego ocet, sodę oczyszczoną i sól. Upewnij się, że mieszanka nie jest zbyt mocna. Dobrze ją wymieszaj i przełóż do plastikowego pojemnika.

2. Umieść ręcznik i plastikową torbę nad pojemnikiem. Upewnij się, że plastikowa torba przykrywa boki pojemnika i sam pojemnik. Ma to zapobiec wydostawaniu się oparów na zewnątrz.

3. Wynieść pojemnik na zewnątrz i postawić go na ziemi. Użyj węża do rozpylenia mieszaniny i przykryj pojemnik plastikową torbą.

4. Po 20-30 minutach roztwór stanie się mocny i zauważysz, że powierzchnia staje się brudna. Można ją wyczyścić za pomocą szczotki.

5. Powtórz ten sam proces, co poprzednio, ale tym razem musisz dodać płyn do mycia naczyń. Jest to alternatywa dla octu.

6. Po zakończeniu tego procesu można nałożyć warstwę poliuretanu, aby zabezpieczyć drewnianą powierzchnię.

Wnioski:

Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na usunięcie rdzy z drewnianych drzwi garażowych. Już powiedziałem, że jest to metoda toksyczna, ale ta metoda jest bardzo skuteczna i może być stosowana w domu.

Mam nadzieję, że podobają Ci się wskazówki, którymi się z Tobą podzieliłem. Jeśli masz jakieś inne wskazówki, to nie krępuj się i podziel się nimi z nami.